O uzdravování – léky nejím

Na této stránce se chci věnovat zdraví našeho těla. Říká se:  ve zdravém těle, zdravý duch.  Souvislost tedy chápali i zastánci materialistického světového názoru, který vychází z toho, že podstatou všeho je hmota.
Ale stále více se i vědecky potvrzuje, že základem všeho je duch,duše… tedy vědomí, mysl, energie… Pravidlo zní tedy přesně obráceně: zdravý duch = zdravé tělo.

Budu však ještě přesnější a konkrétnější: pamatujte, že NAŠE ZDRAVÍ nejvíce OVLIVŇUJÍ  NAŠE MYŠLENKY, EMOCE, VNITŘNÍ NÁLADA.. to, co nosíte v sobě (myšlenky,  nálada, vnitřní konflikty – většinou uložené v podvědomí) to máte i v těle. Pokud tedy myslíte nejčastěji na  křivdu, nespravedlnost, nenávist, zlost, strach, obavy… nebo se vaše mysl točí v kruhu smutku a nepřízně a podobných temných nálad, svému zdraví vyloženě škodíte. Tyto negativní energie způsobují v těle poškozování buněk nejen v jednotlivých orgánech, ale též v krvi a takové oslabení organismu se projeví buď akutním onemocněním nebo je číhajícím nebezpečím něčeho vážnějšího.

Moji drazí, nejspíš jste již slyšeli o duchovních příčinách nemocí, které popsala ve svém bestseleru Luisa Hay a které uvádím na konci této stránky. Jsou to sice jen ukazatele, kde se nejspíš problém nachází, ale vypovídá to o mnohém. Mnohem přesněji jsou příčiny uvedeny v knihách MUDr. Dhalke a mnoha dalších.

O zákonu vnější je odrazem vnitřního a o tom, že i naše fyzické tělo je naší vnější formou, píši na těchto stránkách v záložce Jak fungují kvantové opravy.

Léčení těla většina lidí chápe spíše jako odstraňování příznaků nemoci, například léčení nějakého vřídku pro nás představuje pouze kroky vedoucí k tomu, aby vřídek zmizel, abychom ho tam už neměli. Jen okrajově nám proběhne hlavou, co asi tak vřídek způsobilo,  jestli jsme se v tom místě nějak nezranili, či co, ale vůbec nás nenapadne, že by to mohlo jít zevnitř, že třeba někde v těle máme uložený nějaký hnis, který vyplaval napovrch po své energetické dráze. Nepřemýšlíme o tom, kde se uvnitř ten hnis vzal, co ho vyvolalo. Ne, na to nemyslíme, přemýšlíme jen, jak se vřídku zbavit, jak ho “zahnat”, aby tam už nebyl, protože je nevzhledný a nepříjemný či bolestivý.
Kdybychom šli po příčině hlouběji, zjistili bychom např. že onen hnis je v podstatě nahromaděná zloba (nějaký vnitřní boj) a odkud pramení, tedy jaký vztek jsme nedokázali zpracovat a rozpustit a on nám teď takhle v těle řádí.

Správné léčení tedy probíhá kauzálně, tj. odhalováním především skutečných příčin, nikoli jen příznaků nemoci (důsledků těchto příčin). 
Je třeba si uvědomit, že příčinou  nemoci není nějaký vir či bakterie – to jsou jen nosiči, tedy při jejich aktivaci dojde ke spuštění nemoci či příznaků. Aktivují se energií prostředí, ve kterém žijí. A tato energie je právě v nás, je dána tím co prožíváme. Příčinou by se také mohla zdát nedostatečná funkce toho či onoho v těle, ale ani to tak není. Pokud nám něco v těle nefunguje správně, jde opět o energetické zablokování v tom či onom orgánu. Lidský organismus je neomylný, zcela dokonalý “stroj”, vše je propojeno tak precizně, že na to lidský mozek (ani žádný computer) nestačí.
Mám mnoho zkušeností, jak to funguje ve skutečnosti.
Například moje dcera trpěla zánětem v krku téměř ustavičně – pokaždé po vyléčení se jí nemoc znovu vrátila. Jednou jsem s ní už přestala diskutovat o tom, kde nastydla, kde se nakazila, apod., a jestli chce nebo nechce to řešit od základu a opravila jí to. To znamená našly jsme příčinu – nastavení v matrixu – opravily jsme to a pak jsem jen potutelně sledovala, že již více než 13 měsíců se jí žádný zánět v krku neobjevil a ani si toho nevšimla 🙂.

Teď ale budu přece jen psát o potlačování příznaků, o lécích a léčení, když je nějaká malá nemoc ve dveřích a nebo už propukla.  Zmíním se o nemocech, které občas napadají každého z nás, které vyhlížejí neškodně a proto se jimi příliš nezabýváme. Jsou však prvním zdviženým prstíkem a pokud jejich časté opakování budeme ignorovat, pokud svému tělu nebudeme naslouchat, může nám to dát pocítit důrazněji.

Léky jsou výplodem megavýhodného farmaceutického průmyslu a jejich úkolem je sice odpomoci nám od akutního problému, ale zároveň nás nadále udržovat ve stavu nemocném, abychom mohli dále konzumovat další léky (chytré, že?🙂 )
Je již téměř obecně známo, že léky tělu více škodí než prospívají. Výjimkou jsou samozřejmě život ohrožující situace a stavy, v nichž mají medikamenty nezastupitelné místo. Samozřejmě jsou i v běžném životě situace, kdy každý přijme nějaký ten jed, ale měl by to dělat s plným vědomím toho, co činí.
Vždy je ale lepší poslouchat své tělo a zabývat se ihned prvními příznaky, pátrat především po příčinách než po prostředcích jak tlumit příznaky a určitě  nečekat, až nemoc plně propukne a ochromí nás..

Jsem velmi vděčná, že žádnou chorobou netrpím.

Dovoluji si zde psát pouze o svých zkušenostech, nejedná se o nějakou doporučenou léčbu.
Léky prostě nejím, protože většina z nich má vedlejší účinky, tedy něco vyléčí a něco poškodí; obsahují látky, se kterými si tělo neumí poradit. Řídím se proto radami alternativní léčby, nahlížím do svého nitra a příznaky léčím způsoby a recepty, které se ke mně různými cestami dostaly a na které nedám dopustit, protože jsou při uzdravování skvělými pomocníky. Též přírodní produkty z bylin i jiných rostlin  umějí posílit každý orgán v našem těle, nastolit přirozenou harmonii a obnovit proudění energie v tom nejdokonalejším “stroji” jakým je živý organismus.

Příroda sama má lék (znovu-nastolení harmonie) na všechno, co vytvořila.

O své zkušenosti se s vámi chci podělit, třeba pomohou i vám.

Základem při jakémkoli uzdravování  jsou opět vaše myšlenky a také láskyplná péče o vaše tělíčko, soucit s onemocněním  (oslabením) té či oné části.

 1. Ze všeho nejdříve si tedy zajistěte klid, nejlépe na lůžku, aby tělo mohlo veškerou svou sílu věnovat obnovování poškozených buněk a zbavování se škodlivých elementů. Pomozte tělu a spěte co nejvíce.
 2. Zabývejte se pouze radostnými myšlenkami na zdraví,  na stav, kdy jste plní síly:  naordinujte si správné myšlenky (pokud vám to zpočátku nejde, napište si je na papír a čtěte je, pak už to půjde snadněji) – představujte si v duchu situace, jakoby nemocný orgán byl už zdravý. Např. máte-li vymknutý kotník, představujte si jak běháte, skáčete, tančíte, jste radostní ze svého pohybu a zdraví.
  (Ti pokročilejší jistě najdou i chvíli na to, podívat se do svého nitra po příčinách … Jaké myšlenky, vnitřní nastavení a nezpracované emoce oslabily tento orgán? )
 3. Myšlenky na nemoc zapuďte. Přemýšlejte o své nemoci v tom smyslu, že to vlastně nic není, že tělo vám jen láskyplně sděluje, že není v rovnováze (je to od něj hezké, že každou nerovnováhu ukáže navenek, abychom si jí všimli) a že za chvíli jste jako rybička. Nedovolte ostatním, aby vaši nemoc nějak více rozebírali a litovali vás, natož aby vypouštěli nějaké negativní prognózy, např. “no to tedy s tím kotníkem teď nemůžeš vůbec nic dělat, to je hrozné, chudinko, nemůžeš si dojít ani nakoupit, viď, já ti tam dojdu, když jsi nemohoucí. No náš soused to taky takhle měl a byl s tím měsíc marod a pořád se to nezlepšovalo, natýkalo mu to,  tak mu nakonec dali sádru.. chudák, no byl vyřazenej ze života na půl roku!” Oh!.. brrr… ani vlastní matku bych nenechala takto domluvit!
  Naopak, máte-li kolem sebe pár přátel, vyprovokujte je, aby ve stejnou chvíli svorně na vaši nemocnou nožku mysleli jako na zdravou, tančící, a jako že to nic není. Můžete si pomoci třeba vyvoláním vzpomínky na nějaký společný radostný zážitek. Taková energie má velikánskou léčivou sílu a vaše nožka poposkočí sama.
  Nemluvte o “nemoci”, mluvte vždy o “uzdravení”.
 4. K oslabené části přistupujte  láskyplně, klidně si s léčeným orgánem  povídejte, hlaďte ho, usmívejte se na něj a říkejte mu, že to nic není, že je pašák jak se uzdravuje, poděkujte mu, že vám symptomem naznačuje, co si máte uvnitř sebe vyřešit. Zabývejte se tímto úkolem, zkuste odhalit, co jste řešili v minulé době a co vás vnitřně rozhodilo – odhalte to a zkuste to zpracovat.
  K oslabenému orgánu buďte  něžní, laskaví a starostliví. Všemu se přece daří lépe, když obdrží lásku a péči. Pak vás zřejmě už ani nenapadne něco jako: teda já mám na tu nohu takový vztek, chtěla jsem jít nakupovat, ale pitomá noha mi to takhle zkazí!  
 5. Pro podporu léčení a na pomoc svému tělíčku si zvolte vhodné byliny a rostliny. Pít například bylinný čaj s vědomím, jak vám příroda pomáhá a jak tímto čajem pomáháte oslabenému orgánu vy sami je nejen hřejivá, ale též radostná záležitost .

Chřipka, nachlazení, bolest v krku, slabost… Lidé většinou spolknou nějaký ten paralen, brufík, tabletku céčka, či Coldrex... a přechodí to, protože musejí fungovat a na léčení nemají čas. Trend poslední doby nás tak nějak naučil, že s takovými hloupostmi se nemarodí.
Tak tohle odmítám již spoustu let. Tělo chce klid a odpočinek, chce mi  něco  sdělit, proto mne přece zastavilo! Přijmu to, zvolním a přemýšlím, co mi chce tělo říct, ale nemusím při tom být přece úplně bezmocná.
První fáze nemoci je nejdůležitější a jestli nechci být 2-3 týdny ne-mocná (bez-moci), vyžaduje to okamžitý přístup. Dříve jsem tedy zalezla ihned do postele, nastolila pocení (tedy krátkodobé přehřátí organismu), bylinkové čaje s medem a vitamíny. Základem je odpočinek a nesnižovat horečku, pokud není vyšší než 38,5 st., protože zvýšenou teplotou tělo likviduje nevítané  mikroorganismy a viry. Dobré je také zahájit půst nebo alespoň odlehčit stravu (jíst pouze ovoce, zeleninu, vývar, lehce stravitelná jídla), aby tělo mohlo veškerou svou sílu věnovat boji s nemocí.
Fungovalo to, ale průběh nemoci i tak trval minimálně týden.
Takže své léčebné metody jsem zdokonalila a to tak, že jakmile se přihlásí první příznak, zahájím frontální útok na vetřelce… A nemoc to vzdá obvykle do 2 dnů.

Při bolesti či škrábání v krku.. okamžitě aplikuji priznicový zábal. Učiním-li to hned, důsledně a na noc, ráno je po bolesti. Priznicový zábal: na mokrý studený kapesník namazat nejlépe domácí sádlo nebo nějakou bylinnou mast, ale lze třeba i máslo, a přiložit co nejtěsněji na kůži krku nebo průdušek. Přes kapesník igelit, přiložit těsně, aby mokrý kapesník nikde nevykukoval; přes to teplou plenu  tak, aby byl igelit celý zakrytý, přes plenu třeba ještě šálu a přes to uvázat šátek, aby to celé drželo. A do postele, spát a zpotit se.  Krk sice máte jako v sádře a sotva se hýbete, ale zabírá to dokonale. Dojde průběžně k několika reakcím cév (stažení – roztažení) v hrdle, k dokonalému prokrvení a tím léčení zánětu. Ještě před tímto zabalením je krom dávky vitaminu C dobré provést alespoň nějakou desinfekci hrdla, např.  kloktat Tee tree oil (do 1 dcl vody nakapete cca 6 kapek 100% Tee tree oil).

Bolest ucha  sužuje asi nejvíce děti, ale i dospělé umí potrápit. Když oslabenému oušku nepomůžete, skončíte na ORL na píchání. Brrrr… to musí moc bolet!
Naštěstí jsme já, ani moje děti, k takové fázi nikdy nedospěly. Už když byly maličké, používala jsem metodu své tchyně, která zabrala 100% vždy…
Z vaty vytvořím malý váleček či tamponek a napustím ho obyčejnými nosními kapkami (skvěle se mi osvědčila též tinktura z lichořeřišnice ) tak, aby z něj tekutina nekapala, ale aby byl dost mokrý. Tamponek vsunu do ouška a po 15 minutách ho vyměním za nový, studený a pak celé znovu (alespoň 3x). Pak si dám hodinku pauzu a opakuji. Úleva přichází velmi rychle. Až odezní počáteční tlak a tamponek vytáhne všechnu horkost z ucha, nemusím opakovat tak často, ale ještě vydržím alespoň den a samozřejmě přidám vitamin C. Ouško je za 1-2 dny jako rybička 🙂

Rýma je hodně protivná a nedá se tak snadno zahnat. Nosní kapky používám velmi, velmi výjimečně a když, tak jen na noc. Obvykle ale opět stačí pouze desinfekce nosní sliznice, osvědčil se mi např. Prontoderm Nasal gel. (na vatovou tyčinku nanesu trochu gelu a pak jemně vytřu nosní dírky co nejhlouběji a poté mocně nosem vdechnu. Během dne třeba také čichám k lístku rýmovníku.  Když by rýma přecejen propukla, věřím na pocení v posteli, inhalaci, čaj například ze šalvěje, lapachy, skořice, rýmovníku..  a lokty v lavoru s horkou vodou (lokty jsou spojené s dutinami). Ale nejlepší je nenechat rýmu vůbec propuknout. Už při prvním kýchnutí ihned sahám po vitaminu C.

Doporučuji  vysoké dávky  vitamínu C. Všichni víme, že přebytečný vitamín C tělo vyloučí (předávkování se projeví jako průjem), ale možná už nevíme, že tělo vitamín C vyžaduje v mnohem větší míře například při stresu (akutní stres spotřebuje cca 3000 mg vitaminu C)  nebo právě při boji s nevítanými vetřelci. Obecně udávaná doporučená denní dávka 80 – 125 mg rozhodně nestačí. Zvláště kuřáci by měli dávku trvale zvýšit na cca 600 – 1000 mg denně, což je může ochránit před volnými radikály. Doplňuji informaci o jeho důležitosti při léčení koronaviru.
Pokud cítím ohrožení nějakou nemocí, sáhám ihned po vitaminu C. Nemám na mysli zvýšení doporučené dávky, mám na mysli skutečně dostatek tohoto vitamínu.
Nejméně 1g vitamínu C na 10kg tělesné váhy denně. Tzn. 7000 mg na člověka vážícího 70 kg. Pokud bychom užívali běžné tabletky po 100 mg, bylo by potřeba sníst cca 70 tabletek za den! To by bylo náročné a také není dobré překyselovat organismus takovým množstvím kyseliny askorbové.
Takže jinak…  Můžeme použít liposomální formu vit. C, která je více biopropustná, takže stačí 0,6g/10kg živé váhy. A nebo lze použít i obyčejný vitamín C v prášku (v lékárnách nebo drogerii DM stojí 100 g cca 100 Kč). K tomu je však třeba mít ještě jedlou sodu, kterou použijeme na neutralizaci kyseliny askorbové. Ráno si odvážím do mističky množství vitamínu C, které mám za ten den do sebe dostat a během dne si průběžně připravuji nápoj. Ideální je míchat přísady do zeleninové či ovocné BAREVNÉ šťávy z červené řepy, borůvek nebo rybízu, protože barvivo váže vitamín C a tak jej organismus lépe a postupně vstřebá a ihned jej nevyloučí.
Do sklenice naliji 1 dcl šťávy třeba i ředěné vodou,  nasypu rovnou lžičku vitamínu C a přidám trochu jedlé sody (cca 2 díly práškového vitamínu C a1 díl sody). Promíchávám a čekám, až proběhne reakce (šumí to pořádně) a když to došumí tak pak vypiji. Nápoj si dělám v průběhu dne několikrát tak, aby přísun vitamínu C byl plynulý.
Obvykle mi stačí tato vitamínová kúra 1,5 – 2 dny, kdy nejsem ani nemocná, jen vnímám útok. Pak najednou přijde okamžik, kdy pocítím, že choroba to právě vzdala. Moc prima pocit.
Kúru nastoluji ihned při zpozorování prvního příznaku nějaké nemoci.
Ještě dověteček… někteří možná už slyšeli o této kúře, ale přišlo jim to prostě zbytečně moc toho vitamínu a tak užívali polovinu, i to je přece hooodně. A pak prohlásili, že to nefunguje 🙂

 

ZLATÁ MEDOVÁ SMĚS

nemohu vám zatajit úžasný recept, který je nejspíš známý, ale já jsem ho objevila teprve nedávno  a žasnu… Jde patrně o nejsilnější přírodní antibiotikum, proti němuž patogeny nejsou schopny vyvinout rezistenci. Funguje skvěle na záněty všeho druhu, já mám vyzkoušeno na zánět nosohltanu, krku, průdušek, dutin, ale prý je skvělý i na revma či jiné bolesti, které vyvolal zánět v těle.

Recept:

 • 50 g tekutého medu
 • vrchovatá lžička kurkumy v prášku (původ INDIE – to je velmi důležité)
 • čtvrt lžičky mletého černého pepře (je nezbytný pro vstřebání a plný účinek kurkuminu)

Dobře vymíchat a uskladnit ve skleněné uzavíratelné skleničce při pokojové teplotě. Pro ještě lepší vstřebatelnost můžete před konzumací mírně ohřát a nebo do směsi přidejte pár kapek oleje lisovaného za studena, např. olivového.

Nemá žádné vedlejší účinky a neoslabuje střevní mikroflóru, naopak podporuje trávení. Opatrní by měli být jen osoby se žlučníkovými potížemi, protože prý působí na kontrakce svalů kolem žlučníku a mohly by vám způsobit problém. (Vyzkoušeno – potíže neuvedl žádný mně známý žlučníkář, ale píšu to sem, protože by mohly být)

Užívání: začněte užívat ihned po nástupu příznaků

 • 1. den – 1/2 čajové lžičky směsi každou hodinu podržet v ústech dokud se nerozpustí
 • 2. den – 1/2 čajové lžičky každé 2-3 hodiny
 • 3. den – 1/2 čajové lžičky 3 x denně (každých 6 hodin)

Úleva přichází do půl dne a za 2-3 dny je po zánětu.. Prima, ne? 🙂

Vivat VITAMIN  C !!!

Lidské tělo neumí vitamín C vyrobit, na rozdíl od většiny zvířat nemá člověk pro to dostatečnou genovou výbavu (chybí nám 1 gen). Tento vitamin  je pro naše tělo však nezbytný, musíme jej tedy dodávat zvenčí a to poměrně ve vysokých dávkách. Zvláště když jsme oslabeni stresem nebo přicházející nemocí. Zapomeňme na to, že dávka 80 – 125 mg denně je dostačující.
Já osobně jakmile ucítím, že se blíží respirační nemoc nebo nachlazení, okamžitě zahajuji tuto Céčkovou kúru. Tento recept znám celkem krátce a o to více jsem překvapená jeho skvělými výsledky u sebe i každého, kdo ji zkusil.

Samozřejmě je nejlepší dodávat tělu vitamín C v přírodní formě, ale při vyšších dávkách je to prakticky téměř nemožné. Níže je tabulka, kolik vitamínu C (kyseliny L-askorbové) potraviny obsahují.

Další důležité vlivy Vitamínu C :

 • ovlivňuje tvorbu kolagenu a to tím, že se podílí na metabolismu aminokyselin. Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která je základní stavební hmotou pojivových tkání. Tvoří pojivo v kůži, šlachách, chrupavkách a kostech. Kolagenové choroby, tj. choroby charakteristické patologickými či degradačními formami kolagenu, postihují např. srdce, cévy, svaly a kůži. Samotný kolagen hraje důležitou roli i při stárnutí organismu.
 •  je důležitý pro vstřebávání železa, protože spolu s kyselinou chlorovodíkovou, která je přítomna v žaludku, napomáhá lepšímu rozpouštění a vstřebávání železa. Je to dáno tím, že udržuje železo v rozpustnější a snadněji vstřebatelné  formě a rovněž zabraňuje působení  látek, které snižují vstřebávání železa, jako jsou polyfenoly z čaje či fytáty z obilovin, ořechů, ovoce a zeleniny.
  Při nedostatku železa v těle je výhodnější zvýšit dávku vitamínu C, než železa, protože samo zvýšení vstřebávání železa zajistí jeho dostatečný přívod, místo zbytečného a rizikového zvyšování dávky železa.
 •  hraje roli také při tvorbě dopaminu. Dopamin působí jako neuropřenašeč, který v určitých částech mozku umožňuje přenos impulsů. Poškození dopaminových drah je úzce spojeno se vznikem Parkinsonovy choroby, jiné poruchy dopaminového systému se dávají do souvislosti se vznikem schizofrenie či bipolární afektivní poruchy.
 •  spolu s bioflavonoidy patří mezi látky, které urychlují hojení podlitin. Bioflavonoidy jsou látky rostlinného původu, které najdeme prakticky ve všech rostlinných buňkách, mají funkci barviv a dodávají ovoci a zelenině charakteristické zabarvení. Někdy se jim říká vitamíny P. Ovlivňují propustnost a pružnost krevních kapilár. A právě vitamín C společně s bioflavonoidy zlepšuje hojení podlitin tím, že příznivě ovlivňuje stav krevních kapilár.
 • odborníci uvádějí, že vyšší dávkyvitamínu C pomáhají ochraňovat před kardiovaskulárními nemocemi snížením rizika vzniku vysokého krevního tlaku a ve zpevnění cév.
 • společně s dalšími přírodními látkami (vitamín E, flavonoidy, rostlinné steroly, rozpustná vláknina) ve stravě, přispívá k prevenci před vznikem aterosklerózy. Vitamín C v synergickém vztahu s vitamínem E působí jako protektivní faktor na úrovni inhibice LDL lipoproteinů.
 • patří také mezi významné antioxidanty, látky, které pomáhají ochraňovat náš organismus před negativním působením volných radikálů z okolního prostředí.
 • pomáhá při hubnutí.  Po vstřebání do organismu se nejvíce vitamínu C dostává do kůry nadledvin. Kůra nadledvin je párová žláza s vnitřní sekrecí, která tvoří až 90 % objemu nadledvin. Ta je součástí řídicího systému – hypofýzy – produkuje steroidní hormony, které zasahují do metabolismu sacharidů, bílkovin i tuků, ovlivňují reakci organismu na stres, řídí hospodaření s vodou a minerálními látkami a umožňují tak udržení stálého vnitřního prostředí.

A pak se řekne… obyčejné CÉČKO 🙂                                                                Zdroj: www.celostnimedicina.cz)

 

Zde jsem pro Vás z různých zdrojů sesbírala údaje o obsahu vitaminu C v jednotlivých (čerstvých) potravinách a sestavila tabulku, kterou nikde jinde nenajdete.

***

 

 

Duchovní  příčiny  nemocí  podle  Luisy Hay .

Základní afirmace zní: CÍTÍM  SE  ZDRAVĚ, CELISTVĚ  A  SKVĚLE”

Mám velkou radost, že jste došli až sem, do tohoto místa na stránce.
Co je vlastně AFIRMACE?

Jde o “větu” či tvrzení , která znamená ideální stav, tj. harmonické proudění energie v těle.
Správně zvolenou afirmaci poznáme podle toho, že se nám zdá nepravdivá a že v nás vyvolává nesouhlasnou reakci.

Pohled na afirmace se velmi různí. Někteří si je pochvalují, odborníci je spíše zatracují.

Dle mého názoru přínos mají, ovšem záleží na tom, jak se na afirmaci sami díváme. Ano, tím že budu afirmovat kýžený stav ve svém vědomí, tím mohu původní nesprávné nastavení ještě hlouběji zatlačit do podvědomí, což situaci zhorší. Je to podobné zastínění problému jako je pozitivní myšlení, které si ordinujeme poněkud křečovitě a kterému nepředcházela změna uvnitř matrixu. (Je rozdíl jestli vidím sklenici poloprázdnou a uvědomím si, že bych ji měla vidět poloplnou, takže se zářivým úsměvem vyřknu “je poloplná!” a mezi tím, že ji skutečně vidím poloplnou.) Nebo zahánění depresí prací či jinou činností. Ani to neléčí (neřeší) depresi, jen ji zahání hlouběji a tím její projev bude ještě horší.
Základ léčení je blok odhalit, nazvat jej pravým jménem a vědomě s ním pracovat.

Pokud tedy afirmaci přijmu jako výzvu a jako UKAZATEL  “kam”  se ve svém nitru mám dívat, co si mám uvědomit, jaké bloky mám vynést do vědomí a vyřešit, pak afirmace je dobrým pomocníkem.

Afirmaci je třeba opakovat mnohokrát, třeba i 200x za den, a to do té doby, dokud mi nebude jasné, kde mám blok a afirmovanou větu nejsem schopen přijmout jako něco, s čím bych chtěla souhlasit.

Z hlediska kvantové fyziky jde při afirmování o změnu  frekvence (kvality energie) našich podvědomých (řídících) nastavení; tj. skrytých pocitů a hluboko uložených myšlenek. Naše nezdravá podvědomá nastavení – myšlenky a pocity – mají energii s určitou frekvencí. Žádoucí stav (zdraví té či oné části) má však energií s jinou frekvencí.
Neustálým opakováním afirmace se tak do této žádoucí frekvence “uměle” dostáváme. Zpočátku nejspíš tvrzení afirmace příliš nevěříme, ale neustálým afirmováním dochází k nalaďování na žádoucí frekvenci a tím si vytvoříme energetickou dráhu, která “prošlape” cestičku k cíli, tedy k žádoucímu stavu. To téma, které jsme předtím zcela zavrhovali, nám už nepřijde tak nepřijatelné a jsme tedy schopni se jím zaobírat. Tak se stane, že afirmované tvrzení můžeme již přijmout a řešit jej. Postupně se s ním můžeme ztotožňovat a pozorovat, co jsme měli v nitru dosud jinak. A to je to bingo.  Postupně tak vyneseme duchovní příčinu nemoci do vědomí, kde je již připravený energetický spoj. Afirmace tak může přispět k uvědomění nesprávného duchovního nastavení. Nová frekvence energie – nový vnitřní přístup může začít léčit… 🙂
Nejprve dojde k postupné změně našich podvědomých nastavení, tudíž i našeho vnímání, emocí a chování. Díky kvantovému provázání (jev kvantové fyziky) dojde tak i ke změně frekvence (kvalitě energie) v orgánu, který léčíme; vzniklá energetická harmonie způsobí obnovu buněčných struktur a růst nových zdravých buněk, tj. celkovou regeneraci a uzdravení.
Pomocí kvantových oprav k tomuto přenastavení podvědomí dochází rychleji, ale i pouhé provádění afirmací probouzí vědomí k činnosti a tudíž má výsledky zejména tím, že nám servíruje mnoho otázek  PROČ to tak není?

Návod: v přiložené tabulce si vyhledejte všechny své problémy; jsem si jista, že vystopujete překvapivou souvislost. V hlubokém vhledu a při upřímné sebereflexi se pokuste přiznat si nalezená vlastní omezení. Možná to ve vás vyvolá pláč, ale nedovolte sebelítosti, aby vás přemohla a postavte se k tomu čelem…tj. přijměte to a soustřeďte se jen na cíl “všechno” uzdravit.
Věnujte sami sobě dost času a zpracujte si svou vlastní dávku afirmací a tím i množinu bloků. Pak si afirmace opakujte všechny mnohokrát (a ještě víckrát) denně a to nejrůznějšími způsoby… pište je, říkejte je nahlas i v duchu, zpívejte je, souhlaste s nimi, přesvědčujte nahlas sami sebe nebo třeba i “pomyslné oponenty”, hrajte si s tím vším jak vás napadne; a hlavně se radujte z představy, že ty věty mohou být pravdivé, stačí se kouknout na zoubek tomu, co je v cestě.
Mějte radost sami ze sebe, že jste sami sobě věnovali tolik péče a lásky; mnohem víc než by obnášelo “spolknout prášek”…

 

Příznak jako nemoc                        Duchovní příčina                                            Léčivá afirmace

ABSCES Hlodavé myšlenky na křivdy,

 

Urážky, pomstu.

Dovoluji svým myšlenkám, aby se osvobodily. Jsem usmířený.
ADDISONOVA NEMOC Citová podvýživa. Vztek na sebe sama. S láskou pečuji o své tělo, o svou mysl a své city.
AFTY Nevyřčená jedovatá slova

 

Obviňování

Ve svém láskyplném světě vytvářím jen a jen dobro.
AIDS Zavržení sebe sama. Sexuální vina. Zakořeněné přesvědčení, že za nic nestojíte Jsem Božím, dokonalým ztělesněním života. Raduji se ze své sexuality. Raduji se ze všeho, čím jsem. Mám se rád
AKNÉ Odmítání sebe sama. Štítivost vůči sobě. Jsem Božím ztělesněním života. Mám se rád. Beru se takový jaký jsem.
ALERGIE Na koho jste alergičtí? Odmítání vlastní síly. Svět je bezpečný a přátelský. Jsem v bezpečí. Jsem smířený s životem
ALKOHOLISMUS Pocit marnosti, viny a neschopnosti. Zavrhování sebe sama. Žiji v přítomnosti. Každý okamžik je nový. Vážím si sám sebe. Mám se rád
ALZHEIMEROVA

 

NEMOC

Touha opustit tuto planetu. Nezpůsobilost brát život takový jaký je. Všechno probíhá ve správném okamžiku, čase i prostoru. Bůh vždy jedná správně
ANÉMIE Nerozhodné postoje. Málo radosti. Strach ze života. Pocit, že za nic nestojím. Mohu se naplno radovat ze života. Jsem v bezpečí. Mám rád život
ANGÍNA Strach. Potlačované emoce.

 

Potlačovaná kreativita.

Mé dobro proudí bez překážek. Svým prostřednictvím vyjadřuji své myšlenky pocházející od Boha. Jsem usmířený.
ANOREXIE Viz. nechutenství  
APATIE Vzdorování citům. Strach City jsou bezpečné. Otevírám se životu. Raduji se z něj.
ARTERIOSKLERÓZA Vzdor. napětí. Zatvrzelá úzkoprsost. Odmítání vidět dobro. Zcela se otevírám životu a radosti. Na svět se dívám s láskou..
ARTRITIDA Viz. zánět kloubů  
ARTRITICKÉ PRSTY Touha trestat. Provinilost.

 

Pocit diskriminace.

Dívám se s láskou a pochopením. Veškeré prožitky vystavuji paprskům lásky.
ASTMA BRONCHIALE Přemáhání vlastních emocí.

 

,,Dusivá láska,,

Neschopnost dýchat sám za sebe. Potlačovaný pláč.

Je bezpečné převzít zodpovědnost za svůj život.
ASTMA, DĚTSKÉ Strach že života tady. Toto dítě je v bezpečí. Je obklopeno láskou a péčí
BOLESTI

 

-AKUTNÍ

Touha po lásce a bezpečí Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Mám rád lidi a oni mě také.
– CHRONICKÉ Vina. Vina si vždy hledá trest S láskou se zbavuji minulosti

 

Jsem svobodný a ,,oni,, také. V mém srdci je teďvše v pořádku

BRADAVICE Vyjádření nenávisti. Přesvědčení, že jsem ošklivý. Plně vyjadřuji lásku a krásu života
BRIGHTOVA NEMOC Pocit, že jsem malé dítě, které nic neumí, za nic nestojí. Neúspěch. Ztráta Mám se rád. Záleží mi na sobě. Dělám vždy vše správně
BRONCHITIDA Rozjitřené rodinné prostředí.

 

Hádky, křik, dusné ticho

Vyhlašuji klid a harmonii v sobě a vůkol sebe.
BURZITIDA Potlačovaný hněv, chuť někoho uhodit Láska uvolňuje. Láska ve mně se zprošťuje všeho, co je jiné než ona
CELULITIDA Lpění na karambolech minulosti. Potíže při pohybu vpřed. Strach zvolit si vlastní směr. Odpouštím si. Odpouštím všem, všemu minulému. Jsem svobodný.
CUKROVKA Touha po tom, co by bývalo bylo, kdyby. Potřeba ovládat druhé. Nesmírný smutek. Zatvrzelost. Tento okamžik je plný radosti. Rád(a) si osladím život.
CUSCHINGŮV

 

SYNDROM

Mentální nevyrovnanost. příliš se zaobíráme zdrcujícími myšlenkami. S láskou vyvažuji své tělo i mou mysl. Zabývám se jen myšlenkami, které mi dělají dobře
CYSTICKÁ FIBRÓZA Utkvělá představa, že od života nelze čekat nic dobrého. Sebelítost. Život mně má rád. Přijímám ho naplno a svobodně.
CYSTY (Viz též Prsa) Vzpomínky na dřívější bolestné zážitky. Hýčkání starých křivd. Falešný, nesprávný růst. Jsem rozhodnut myslet jen na krásné věci. Mám se rád.
ČELISTI (Sanice)

 

– POTÍŽE

Zloba. Zášť. Touha po pomstě Jsem rozhodnut změnit svůj způsob uvažování, který mi tento stav přivodil. Mám se rád a jsem v bezpečí.
DÁSNĚ (viz též KRVÁCENÍ Z DÁSNÍ) Neschopnost stát si za svým. Rozbředlost. Jsem rozhodný. Vše dotahuji do konce. Láska mi dodává sil.
DECH Představuje schopnost přijímat život. Miluji život.
DĚLOHA Představuje sídlo kreativity Jsem ve svém těle doma.
DERMATOMYKÓZA Frustrace z toho, že mě okolí nepřijímá. Neschopnost pohybu vpřed. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Dovoluji sám sobě jít vpřed. Pohyb je bezpečný.
DĚTSKÉ NEMOCI Potíže růstu. Víra v nesprávné zákonitosti, nesprávné společenské pojmy a v přesně rozvržené harmonogramy. Nedospělé chování lidí v blízkosti dětí. Toto dítě ochraňuje bůh a obklopuje jej pouze láska. Žádáme mentální ochranu.
DNA Potřeba dominovat, být nadřazený. Netrpělivost, hněv. Jsem v bezpečí. Jsem usmířený se sebou i ostatními.
DUŠEVNÍ CHOROBA Útěk od rodiny. Únik od reality, stažení se do sebe. Násilné odtržení. Tato mysl zná svou pravou totožnost. Je vyjádřením Boží kreativity.
DUŠNOST Strach, nedůvěra v proces života. Ustrnutí v dětství. Je bezpečné vyrůst a stát se dospělým. Svět je bezpečný. Jsem v bezpečí.
DUTINY Alergie na jednu konkrétní osobu, na někoho blízkého. Vždy mě prostupuje a obklopuje klid a harmonie. Vše je v pořádku.
DÝCHACÍ POTÍŽE Strach či odmítání naplno přijímat život. Pocit, že nemáte právo zabírat prostor či dokonce vůbec existovat. Mým přirozeným právem je žít naplno a svobodně. Jsem hoden lásky. Jsem rozhodnut žít naplno.
DYSPEPSIE

 

 

Strach. hrůza, úzkost. Nadávání a brblání. Klidně a radostně trávím a vstřebávám všechny nové zážitky.
DYSTROFIE SVALSTVA Viz . SVALOVÁ DYSTROFIE  
EDÉMY Viz. OTOKY  
EKZÉM Vnitřní protiklady.

 

Mentální vyrážka.

Ve mně i kolem mě je harmonie, klid, láska a radost.
ENDOKRINNÍ POTÍŽE Špatná distribuce myšlenek podporujících rozhodnost a aktivitu. Bůh mi poskytuje všechny potřebné myšlenky. Jsem aktivní. Právě nyní, v tomto okamžiku postupuji vpřed.
EPILEPSIE Pocit perzekuce. Zavrhování života. Obrovský vnitřní zápas. Jsem ochoten vidět život jako věčný a plný radosti. Jsem věčný a usmířený. Mám radost.
EXANTÉM Viz. VYRÁŽKA  
FIBROIDNÍ NÁDORY A CYSTY Urážka ženského ega. Lpění na křivdě ze strany partnera. Zbavuji se mentálního návyku, který vyvolal tento zážitek. Ve svém životě vytvářím jen dobro.
FRIGITIDA Strach. Popírání rozkoše. Přesvědčení že sex je něco špatného. Necitliví partneři. Radovat se z vlastního těla je bezpečné. Raduji se z toho, že jsem žena.
GANGRÉNA Viz. SNĚT  
GASTRITIDA Dlouhotrvající nejistota. Pocit, že špatný osud mně nemine. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem v bezpečí.
GENITÁLIE Představují mužský a ženský princip. Je bezpečné být sám sebou.
GENITÁLIE

 

– POTÍŽE

Obavy, že za nic nestojím. Raduji se z toho, jak vyjadřuji život. Jsem dokonalý takový jaký jsem. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
GLAUKOM Viz. OČNÍ POTÍŽE  
HAVÁRIE Viz. NEHODY  
HEMEROIDY Strach z termínů. Zloba z minulosti. Strach zbavit se minulosti. Pocit břemene. Zbavuji se všeho, co není láska. Ke všemu, co chci udělat, mám dost času i prostoru.
HEPATITIDA Viz. ZÁNĚT JATER  
HERPES Viz. OPAR  
HLUCHOTA Odmítání, tvrdohlavost, izolace. Co nechcete slyšet? Naslouchám Bohu a raduji se ze všeho, co mohu slyšet. Jsem součástí vesmíru.
HNISAVÁ ANGÍNA Silné přesvědčení, že si nemůžete říct o to, co potřebujete. Je mým přirozeným právem uspokojit všechny svoje potřeby. S láskou a spontánně si říkám o vše, co chci
HODGKINOVA NEMOC Provinilost a obrovský strach, že za nic nestojíte. nesmírná touha prosadit se. V honbě za uznáním se zapomíná na radost ze života Vyhovuje mi být sám sebou. Jsem dost dobrý takový jaký jsem. Mám se rád. Vydávám a přijímám radost.
HOREČKY Zloba. Rozhořčení. Jsem klidným ztělesněním harmonie a lásky.
HYPERFUNKCE

 

ŠTÍTNÉ ŽLÁZY

Viz. STÍTNÁ ŽLÁZA  
HYPERGLYKÉMIE Viz. CUKROVKA  
HYPERVENTILACE Strach. odpor ke změně. Nedůvěra v běh života. Všude ve vesmíru jsem v bezpečí. mám se rád a věřím v běh života.
HYPOFÝZA Představuje sídlo sebeovládání Má mysl a mé tělo jsou v dokonalé rovnováze. Ovládám své myšlenky.
HYPOGLYKÉMIE Únava, zmoženost. Život je příliš těžké břemeno. Jsem ochoten učinit svůj život světlým, lehkým, plným radosti.
HÝŽDĚ Představují sílu. Ochablé hýždě indikují ztrátu síly. Moudře investuji svou sílu. Jsem silný. Cítím se bezpečně. vše je v pořádku
CHODIDLA Představují chápání. sebe sama a i ostatních Všemu jasně rozumím a jsem ochoten měnit se zároveň s časem. Jsem v bezpečí.
CHODIDLA

 

-POTÍŽE

Strach z budoucnosti a z ustrnutí na místě. Přirozeně se raduji a postupuji vpřed.
CHOLESTEROL Ucpává průchody radosti. Strach přijímat radost Jsem ochoten mít rád život. Volně mnou proudí radost. Přijímat je bezpečné.
CHRÁPÁNÍ Tvrdohlavé odmítání zbavit se starých mentálních návyků. Vypouštím z mysli vše, co se nepodobá lásce a radosti. Od minulosti směřuji ke všemu novému, svěžímu, a vitálnímu
CHRONICKÉ NEMOCI Odmítání změn. Strach z budoucnosti. Pocit nejistoty Jsem ochoten růst a měnit se.Vytvářím se bezpečnou budoucnost.
CHŘIPKA Reakce na všeobecnou negativitu a všeobecná přesvědčení. Strach. Jsem mimo dosah společenských předsudků, nepodléhám žádným vlivům.
CHIDEKREVNOST Viz: ANÉMIE  
CHUŤ K JÍDLU

 

– NADMĚRNÁ

Strach. Potřeba ochrany. Posuzování citů. Jsem v bezpečí. To, co cítím je bezpečné, normální a přijatelné.
– ZTRÁTA Strach. Sebeobrana. Nedůvěra v život Mám se rád a jsem se sebou spokojený. jsem v bezpečí. Život je bezpečný a plný radosti.
IMPOTENCE Sexuální tlak, napětí, vina. Společenské předsudky. Nevraživost vůči bývalému partnerovi. Strach z matky. Nechávám se radostí a spontánně působit sílu svého pohlavního principu.
INFARKT Vypuzení veškeré radosti z těla kvůli penězům, postavení, funkci atd.  
INFEKCE Podráždénost, hněv, rozladěnost  

 

 

ISCHIAS Pokrytectví. Strach z peněz a z budoucnosti Směřuji ke svému vyššímu dobru. Mé dobro je všude a ve všem
INKONTINENCE

 

(NESCHOPNOST UDRŽET STOLICI ČI MOČ)

Pocit, že se citově neovládám. Všechno je v pořádku
JÁTRA Sídlo hněvu a primitivních emocí. Znám pouze lásku, klid a radost.
JÁTRA

 

-POTÍŽE

Neustálé stížnosti a nadávky. Pocit, že jste
špatní. Ustavičnou kritikou jen obelháváte
sami sebe.
KANDIDÓZA Pocit silné roztříštěnosti. Značná frustrace a zloba. Přílišné nároky a nedůvěra ve vztahu k druhým Zasluhuji jen to nejlepší. Mám rád sebe i ostatní. Vážím si sebe i jich.
KARBUNKL Jedovatá zloba na všechny osobní křivdy. Zbavuji se minulosti. Nechávám čas aby zhojil chvíli mého života.
KAŠEL Viz. BRONCHITIDA  
KATAR

 

– Horních cest dýchacích

Viz RÝMA  
– PRŮDUŠEK Viz BRONCHITIDA  
– ŽALUDKU Viz. GASTRITIDA  
KINETÓZA .Strach, že nemám vše pod kontrolou. Své myšlenky ovládám v každé situaci. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
KLIMAKTERICKÉ POTÍŽE Strach, že už mě nikdo bude chtít. Strach ze stárnutí.,, Nestojím za nic,, Při všech změnách cyklů jsem klidná a vyvážená. S láskou žehnám svému tělu
KLOUBY Představují změny životního směru a lehkost s jakou probíhají Snadno a přirozeně se měním. Můj život opatruje Bůh. Ubírám se nejlepším směrem
KOKTÁNÍ Nejistota. Nedostatek sebevyjádření. Není dovoleno plakat. Mohu se svobodně vyjadřovat. je to bezpečné. Se všemi komunikuji jen s láskou
KOLENO Představuje hrdost a ego Jsem pružný a přizpůsobivý.
KOLENO

 

– POTÍŽĚ

Tvrdohlavé ego. Hrdost. Nepřizpůsobivost. Strach. nepružnost. neústupnost. Neschopnost přiznat porážku. Odpuštění, pochopení, soucit. Snadno se přizpůsobuji. Všechno je v pořádku.
KOLIKA DĚTSKÁ Podřazenost, netrpělivost a rozmrzelost v blízkosti dítěte. Toto dítě léčí jen láska a láskyplné myšlenky. Vše je v pořádku
KÓMA Strach. Útěk před někým nebo něčím. Obklopujeme tě bezpečím a láskou. Vytváříme prostor, aby ses vyléčil. Jsi láska
KONEČNÍK Místo, kde se tělo zbavuje odpadu. Snadno a přirozeně se zbavuji všeho, co už nepotřebuji
– ABCES Zloba spojená s tím, čeho se nechcete zbavit. Je bezpečné zbavovat se všeho nepotřebného. Z mého těla odchází jen to, co už nepotřebuji
– BOLESTI Vina. Touha po trestu Minulost skončila. Jsem rozhodnut mít se rád a být spkojený s tím, jaký jsem
– FISTULY Neúplné vypouštění odpadu. Lpění na minulosti. S láskou a bezezbytku se zbavuji minulosti. Jsem svobodný. jsem láska sama.
– KRVÁCENÍ Zloba a frustrace Věřím v běh života. Vše, co se děje v mém životě, je správné a dobré
– SVĚDĚNÍ Vina z minulosti. Výčitky svědomí S láskou si odpouštím. Jsem svobodný.
KOPŘIVKA Zveličování problémů, děláme z komára velblouda. Utajovaný strach Vnáším klid do každého okamžiku svého života.
KOSTI Představují strukturu vesmíru Jsem dobře členěný a vyvážený
– ZLOMENINY Vzpoura proti autoritě. Jsem ve svém světě autoritou. Protože jen já ovládám svou mysl.
– DEFORMACE Mentální tlak a upjatost. Svaly se nemohou protáhnout. Ztráta mentální pohyblivosti Zhluboka vdechuji život. Uvolňuji se a věřím v běh života
KOTNÍK Představuje pohyblivost a směr Snadno se pohybuji životem kupředu
KOŽNÍ POTÍŽE Úzkost, strach. staré, zasuté harampádí minulosti. Pocit ohrožení Láskyplně se chráním harmonickými a klidnými myšlenkami. Minulost je odpuštěna a zapomenuta. Jsem svobodný.
KRČNÍ PÁTEŘ Odmítání vidět jiné stránky problému. Pružně a nenuceně beru v úvahu všechny stránky problému. Věci lze vidět nekonečně mnoha způsoby. Jsem v bezpečí
KREV Představuje radost volně obíhající v těle Dávám a přijímám radost ze života
– POTÍŽE Málo radosti. malá cirkulace myšlenek Kolují ve mne radostné myšlenky, nové myšlenky
– KREVNÍ SRAŽENINY Zablokovaný průchod radosti Probouzím v sobě nový život
KREVNÍ TLAK

 

– VYSOKÝ

Dlouhodobě nevyřešený problém S radostí se zbavuji minulosti
– NÍZKÝ Málo lásky v dětství. Poraženectví. Pocit, že nic nemá cenu Jsem ochoten žít ve věčně harmonické přítomnosti. můj život je radost
KRK Průchod sebevyjádření a tvořivosti Otevírám své srdce. Zpívám o radostech lásky
– POTÍŽE Neschopnost. Polykaná zloba. Potlačovaná kreativita. Vyjadřuji se s radostí, svobodně, a tvořivě. Snadno a přirozeně se hlásím o svá práva. Jsem ochoten se změnit
KRVÁCENÍ Z těla uniká radost. Zloba Vyváženě dávám a přijímám radost
– Z DÁSNÍ Málo radosti v životních rozhodnutí. Věřím že v mém životě vše probíhá správně. Jsem usmířený
– Z NOSU Potřeba upozornit na sebe. Pocit, že si mě nikdo nevšímá. Touha po lásce Mám se rád a jsem se sebou spokojený Uznávám svou skutečnou cenu Jsem dokonalý.
KŘEČE Napětí. Strach. lpění na někom nebo na něčem Jsem uvolněný. Dovoluji, aby se má mysl usmířila.
– V KRAJINĚ BŘIŠNÍ Strach. Snaha zastavit běh života Věřím v běh života. jsem v bezpečí
KŘEČOVÉ ŽÍLY Setrvávání v nepříjemné situaci či postavení. Sklíčenost. pocit přepracovanosti a přetíženosti Spočívám v pravdě. Raduji se z pohybu. Pohybuji se přirozeně a spontánně. Mám život rád a raduji se z každého okamžiku
KŘIVICE Citová podvýživa. Nedostatek lásky a bezpečí. Jsem v bezpečí. Živí mě láska samotného vesmíru
KŮŽE Ochraňuje naší individualitu. Smyslový orgán. Je bezpečné být sám sebou
KYČLE Nesou tělo v dokonalé rovnováze. Stimulují pohyb vpřed Raduji se z každého dne
– POTÍŽE Strach postupovat vpřed na základě důležitých rozhodnutí. Bezcílnost Jsem v dokonalé rovnováze. v každém věku postupuji snadno a s radostí vpřed
KÝLA Roztržky. Napětí, tíha povinnosti a zodpovědnosti. Má mysl je laskavá a harmonická. mám se rád a jsem se sebou spokojený.
LARYNGITIDA Máte takový vztek, že ani nemůžeme mluvit. Strach promluvit nahlas. Odpor vůči autoritám. Mohu svobodně požádat, oč chci. je bezpečné vyjadřovat sebe sama. Jsem usmířený
LEPRA Neschopnost jakkoli zvládnout životní zkušenosti. Dlouhodobé přesvědčení, že nejsem dost dobrý a čistý Povznáším se nad všechna omezení. Bůh mne vede a inspiruje.. Láska hojí vše živé.
LEUKÉMIE Brutální ubíjení inspirace. Pocit, že nic nemá cenu. Přenáším se přes minulá omezení do svobodné přítomnosti. Je bezpečné být sám sebou.
LOKET Představuje změnu a přijímání nových životních zkušeností Snadno se přizpůsobuji novým zkušenostem, směrům a změnám.
LUPÉNKA Strach, že mi někdo ublíží. Umrtvování smyslů a ega. Odmítání přijmout zodpovědnost za vlastní city Žiju proto, abych se radoval ze života. Zasloužím si v životě to nejlepší. Přijímám své dobro. Mám se rád
LUPUS Celková kapitulace. Raději zemřít než se přihlásit o svá práva. Zloba a trest. Spontánně a přirozeně se beru o svá práva. Znám svou sílu. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem svobodný. Jsem v bezpečí.
LYMFATICKÉ POTÍŽE Varování, že mysl potřebuje soustředit na nejzákladnější životní skutečnosti, na lásku a radost. Jsem zcela soustředěný na lásku a radost ze života. Přizpůsobuji se životu. jsem klidný.

 

MALÁTNOST Viz. ÚNAVA  
MASTOIDITIDA Zloba a frustrace. Touha neslyšet, většinou u dětí. Strach infikující chápání života. Ve mně i kolem mně panuje Božský klid a harmonie. Jsem oázou klidu, lásky a radosti. V mém světě je vše v pořádku.
MDLOBY Strach. Neschopnost vyrovnat se s danou situací. ,,Vokno“ Mám sílu, schopnost i znalosti na to, abych všechno v životě zvládnul
MENSTRUAČNÍ

 

POTÍŽE

Odmítání vlastního ženství. Provinilost. strach. Přesvědčení že genitálie jsou hříšné a nečisté. Plně přijímám své ženství a své tělesné pochody pokládám za normální a přirozené. Mám se ráda a jsem sebou spokojená
MIGRÉNY Znechucení z nátlaku a manipulace ze strany druhých. Sexuální obavy.

 

(migrénu lze většinou odstranit masturbací)

Přizpůsobuji se běhu života. Nechávám život aby mi příjemně a snadno zajistil vše, co potřebuji. Život je tu pro mne.
MIŠNÍ

 

MENINGITIDA

Mimořádně závažný rodinný konflikt. Život v atmosféře zloby a strachu. Velký vnitřní zmatek. Málo opory ze strany druhých. Jsem ochoten vytvářet ve své mysli, těle a světě klid a harmonii. Vše je v pořádku. Jsem v bezpečí a všichni mně mají rádi.
MONILIÁZA Viz. KANDIDÓZA  
MONONUKLEOZA Návyk znevažovat a bagatelizovat život, přesvědčovat ostatní , že nemají pravdu. Hodně sebekritiky. Jsem zajedno se životem. Vidím se druhých a to, co vidím mám rád. Raduji se z toho, že žiji
MOŘSKÁ NEMOC Strach. Strach ze smrti. Nedostatečné ovládání myšlenek Ve vesmíru jsem v bezpečí. Jsem usmířený, ať jsem kdekoli. Věřím životu
MOUČNIVKA Viz. KANDIDÓZA  
MOZEK Představuje ,,počítač,, řídicí centrum. S láskou řídím svou mysl.
MOZKOVÁ MRTVICE Kapitulace. Odpor. raději zemřít, než se změnit. Zvržení života Život je změna a já se snadno přizpůsobuji všemu novému. Přijímám život minulý, přítomný i budoucí
MOZKOVÝ NÁDOR Nesprávné, naprogramované úsudky. Tvrdohlavost. Odmítání změnit staré mentální návyky Snadno měním své myšlení. Celý život je změna a má mysl se neustále proměňuje
NADLEDVINKY

 

-POTÍŽE

Úzkost. Poraženectví. Zanedbaná péče o sebe sama Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Je bezpečné o sebe pečovat
NÁDORY Lpění na starých křivdách. Rostoucí odpor Snadno odpouštím. Mám se rád a odměňuji se pochvalnými myšlenkami
NARKOLEPSIE Velký strach. Touha všemu uniknout. Tvrzení ,, nezvládnu to ,,nechci tady být Spoléhám na to, že Boží moudrost a rada mne vždy ochrání. Jsem v bezpečí.
NARKOMANIE Útěk od sebe sama. Strach, neznalost, jak mít rád sám sebe Objevuji, jak jsem dokonalý. Jsem ochoten mít rád sám sebe. Jsem ochoten mít ze sebe radost
NEFRITIDA Viz. ZÁNĚT LEDVIN  
NEHODY Neschopnost brát se za svá práva. Vzpoura proti autoritě. Víra v násilí Zbavuji se návyku, který tuto situaci způsobil. Jsem usmířený. Zasloužím si dobro
NEHTY Představují ochranu. S důvěrou vztahuji ruce.
– KOUSÁNÍ Frustrace. Sžíravé myšlenky. Nenávist k jednomu z rodičů Je bezpečné vyrůst. Radostně a lehce zvládám svůj život
VROSTLÉ DO MASA Vlna z obavy ze svého práva postupovat vpřed Je mým přirozeným právem zvolit si v životě vlastní směr. Jsem v bezpečí. Jsem svobodný.
NECHUTENSTVÍ Odpírání si života. Extrémní strach. Sebenenávist a odmítavost Je bezpečné být sám sebou. Jsem dokonalý takový jaký jsem. Jsem ochoten žít. Raduji se a beru se takový, jaký jsem.
NEPLODNOST Strach a odpor vůči životu nebo člověk. který nemá potřebu prožít rodičovství. Věřím v běh života. Jsem vždy na pravém místě a dělám pravou věc v pravý čas. Mám se rád a jsem se sebou spokojený
NERVOVÉ ZHROUCENÍ Egocentrismus. Zablokovaná komunikace Otevírám své srdce a ke všem se obracím jen s láskou. Jsem v bezpečí. Jsem v pořádku.
NERVOZITA Strach, úzkost, svár, shon. Nedůvěra v běh života Jsem na nekonečné cestě věčnosti a na vše je dost času. Komunikuji se svým srdcem. Vše je v pořádku.
NERVY Představují komunikaci. Vnímaví zpravodajové. Komunikuji snadno a s radostí
NESPAVOST Strach. Odmítání určité myšlenky či zážitku S láskou opouštím den a oddávám se klidnému spánku, neboť vím, že zítřek se sám o sebe postará.
NEURALGIE Trest za vinu. Úzkost z komunikace. Odpouštím si. Mám se rád a jsem sebou spokojený. Ke všem a všemu se obracím s láskou
NEVOLNOST Strach. Odmítání určité myšlenky či zážitku Jsem v bezpečí. Věřím, že běh života mi přináší jen dobro
,,NEVYLÉČITELNÉ“ NEMOCI V tomto stavu nemoc nemůže být vyléčena vnějším zásahem. Skutečné vyléčení vyžaduje proniknout hluboko do pacientova nitra. Každý den se dějí zázraky. Pronikám hluboko do svého nitra, abych se zbavil návyku, který tuto nemoc způsobil. Přijímám Boží lék. Je tomu tak!!!
NEŽITY Překypující, kvasící zloba Vyjadřuji lásku a radost. Jsem usmířený
NOHY

 

– POTÍŽE

Nesou nás v životě vpřed Život je tu pro mne.
– STEHNA Lpění na traumatech z dětství S pochopením, vědomím a znalostmi, které měli, dělali to nejlepší, co mohli. Osvobozuji se.
– LÝTKA Strach z budoucnosti. nechuť k pohybu S radostí a sebedůvěrou postupuji vpřed, neboť vím, že v mé budoucnosti je vše v pořádku
NOS Představuje sebepoznání Jsem si vědom svých intuitivních schopností
NOSNÍ MANDLE Rodinné neshody, hádky. Dítě se cítí nevítané Toto dítě obklopuje láska. Toto dítě chceme a přijímáme
OBEZITA Strach, potřeba ochrany. Útěk před city. Nejistota, zavrhování sebe sama. Hledání seberealizace a naplnění Jsem usmířený s vlastními pocity. Jsem v bezpečí. Vytvářím si bezpečné prostředí. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
OBLIČEJ Představuje to, co ukazujeme světu. Je bezpečné být sám sebou. Vyjadřuji, kdo jsem
OBRNA Ochromující žárlivost. Všeho je dost pro všechny. Láskyplnými myšlenkami si vytvářím radost a svobodu
OČI Představují schopnost zřetelně vidět Dívám se radostnýma a laskavýma očima
– POTÍŽE Nespokojenost s tím, co vidím ve svém životě Právě v tomto okamžiku si vytvářím život, na který se rád dívám
– ASTIGMATISMUS Strach doopravdy vidět sama sebe Jsem ochoten vidět se v celé své kráse a vznešenosti
– DALEKOZRAKOST Strach z přítomnosti Vidím, že právě v tomto okamžiku a právě tady jsem v bezpečí
– DĚTSKÉ Odmítání vidět, co se děje v rodině Toto dítě nyní obklopuje harmonie a radost, krása a bezpečí
GLAUKOM

 

(ZELENÝ ZÁKAL)

Tvrdošíjné neodpouštění. Tlak ze starých urážek a křivd. Znavenost životem. Dívám se něžně a laskavě
KRÁTKOZRAKOST Strach z budoucnosti Nechávám se vést Bohem a jsem vždy v bezpečí
ŠEDÝ ZÁKAL Temná budoucnost. Neschopnost hledět s radostí do budoucna Život je věčný a plný radosti
ŠILHAVOST

 

– ROZBÍHAVÁ

Strach prohlédnout na bezprostřední přítomnost. Mám se rád a jsem spokojený s tím, jaký jsem
– SBÍHAVÁ Odmítání vidět okolní svět. Nedorozumění. Je bezpečné vidět svět, Jsem usmířený
OCHABLÉ RYSY Ochablé rysy v obličeji jsou způsobeny ochablými myšlenkami. Nechuť k životu Vyjadřuji radost ze života. Mohu se naplno radovat z každičkého okamžiku každého dne. Jsem opět mladý
OPAR Všeobecné přesvědčení o sexuální vině a potřebě trestu. Veřejná hanba. Víra v trestajícího Boha. zavrhování genitálií Mé chápání Boha je mi oporou. Jsem normální a přirozený. raduji se ze své sexuality
OPAR, PÁSOVÝ Strach a napětí. Přecitlivělost. Čekání, kdy to praskne Jsem uvolněný a usmířený, protože věřím v běh života. V mém světě je všechno v pořádku
OSTEOMYELITIDA Viz. ZÁNĚT KOSTNÍ DŘENĚ  
OTLAKY Zbytnělé názory a myšlenky. Vykrystalizovaný strach Je bezpečné nově myslet a žít. Přijímám dobro
OTOKY Čeho nebo koho se nechcete zbavit? Rád se zbavuji všeho minulého. Je to bezpečný. Jsem svobodný.
OTUPĚLOST Mentální umrtvení. Potlačování projevů lásky a účasti. Sdílím své pocity a svou lásku. Reaguji na lásku v každém člověku
PADOUCNICE Viz. EPILEPSIE  
PÁCHNOUCÍ DECH Zloba a pomstychtivé myšlenky. zkažené zahnívající myšlení, špinavé pomluvy. Hovořím vlídně a laskavě. Vydechuji jen dobro.
PÁCHNOUCÍ POT Strach. Strach z ostatních. Štítivost vůči sobě sama Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem v bezpečí
PÁLENÍ ŽÁHY Strach, Strach, Strach. Svíravý strach. Dýchám zhluboka a svobodně. Jsem v bezpečí. Víra v běh života
PARADENTÓZA Zloba na vlastní nerozhodnost. Od slov daleko k činům Jsem se sebou spokojený. Vždy se rozhoduji správně
PARALÝZA Strach. Hrůza, útěk před nějakým člověkem či situací. Odpor Jsem zajedno se životem. jsem v bezpečí. S přehledem zvládám všechny situace
PARKINSONOVA NEMOC Intenzivní potřeba všechny a všechno ovládat. Strach Uvolňuji se, neboť vím, že jsem v bezpečí. Život je tu pro mne. Věřím v běh života
PÁTEŘ Představuje životní oporu Vím, že život je mi vždy oporou
– BEDERNÍ Vina. Ustrnutí v problémech minulosti. Touha mít od všech pokoj Zbavuji se minulosti. Jsem svobodný, abych mohl s láskou v srdci postupovat vpřed
– HRUDNÍ Nedostatek citové opory. Pocit, že mne nikdo nemá rád. potlačování projevů lásky Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Život mně má rád a je mi oporou.
– KOSTRČ A KŘÍŽOVÁ PÁTEŘ Strach z peněz. nedostatek finanční podpory Věřím v běh života. O vše, co potřebuji je vždy postaráno. Jsem v bezpečí
– KRČNÍ Odmítání vidět druhou stránku problému. Tvrdošíjnost a nepružnost. Pružně a snadno vidím všechny stránky problému. Věci jde dělat nekonečně mnoha způsoby. Jsem v bezpečí
– ZAKŘIVENÍ PÁTEŘE Viz. ZAKŘIVENÍ  
PAŽE Představují schopnost a způsobilost přijímat životní zkušenosti. Láskyplně, s radostí a přirozeně přijímám všechny své životní zkušenosti.
PEPTICKÝ VŘED

 

(viz též VŘEDY, ŽALUDEK)

Strach. Úzkostlivá snaha zavděčit se všem. Přesvědčení, že za nic nestojím. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem se sebou usmířený. Jsem dokonalý.
PÍŠTĚL Strach. Překážka v procesu zbavování. Jsem v bezpečí. Bezvýhradně věřím v běh života. Život je tu pro mne.
PLÁČ Slzy jsou řekou života. Kanou z radosti i ze žalu a strachu. Jsem usmířený se svými emocemi. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
PLÍCE Schopnost přijímat život. Přijímám život v dokonalé rovnováze.
PLICNÍ POTÍŽE Deprese. Smutek. Strach přijímat život. Pocit, že nejsem hoden žít naplno. Jsem schopen naplno přijímat život.
PLÍSNĚ viz DERMATOMYKÓZA, KANDIDÓZA, TRICHOFYCIE  
PLOTÉNKY nerozhodnost. Pocit, že v životě nemám žádnou oporu. Život podporuje všechny mé myšlenky, a proto se mám rád, jsem se sebou spokojený a v mém světě je všechno v pořádku.
PLYNATOST Svíravé pocity. Strach. Nestrávené myšlenky. Jsem uvolněný. Dovoluji životu, aby mnou volně proudil
PMS viz PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM  
PODVĚSEK MOZKOVÝ viz HYPOFÝZA  
PODVRTNUTÍ viz VÝRON  
POHLAVNÍ NEMOCI Sexuální vina. Potřeba trestu. Přesvědčení, že genitálie jsou hříšné a nečisté. Zneužívání druhých. Láskyplně a radostně přijímám svou sexualitu a její vyjádření. Přijímám jen myšlenky, které mne podporují a dělají mi dobře.
POHMOŽDĚNINY Drobné životní nesnáze. Trestání sama sebe. Mám se rád a láskyplně o sebe pečuji. Chovám se k sobě laskavě a něžně. Všechno je v pořádku.
POMOČOVÁNÍ (U DĚTÍ) (viz též INKONTINENCE) Strach z rodiče, většinou otce. Dívám se na toto dítě s láskou, soucitem a pochopením. Všechno je v pořádku.
PÓRY viz UCPANÉ PÓRY  
POTRAT Strach. Strach z budoucnosti. Nesprávná volba času. Bůh v mém životě vždy určí pravou chvíli. Mám se ráda a jsem se sebou spokojená. Všechno je v pořádku.
PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM (PMS) Podléhání zmatečným a zavádějícím názorům a vnějším vlivům. Zavrhování ženství. Jsem zcela zodpovědná za svou mysl a za svůj život. Jsem silná a energická. Každičká část mého těla dokonale pracuje. mám se ráda.
PROSTATA Představuje mužský princip. Přijímám své mužství a raduji se z něj.
– POTÍŽE Mentální obavy oslabují potenci. Sexuální tlak a vina. Přesvědčení, že člověk musí zestárnout. Kapitulace. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Přijímám svou vlastní sílu. Jsem navěky mladý duchem.
PRSA Představují mateřskou péči a výživu. Přijímám a vydávám výživu v dokonalé rovnováze.
– UZLINY, CYSTY, NÁDORY

 

(viz též CYSTY)

Přílišná péče. Přehnaná starostlivost. Panovačnost. Překážky druhým v růstu. Mohu být sama sebou a nechávám ostatním volnost, aby byli tím, kým jsou. Pro všechny z nás je bezpečné dospět a vyrůst.
PRSTY Představují detaily života. Jsem usmířený s detaily života.
– MALÍČEK Představuje rodinu a předstírání. Je mi dobře s rodinou života.
– NA NOHOU Představují detaily budoucnosti. Všechny detaily se vyřeší samy.
– PALEC Představuje intelekt a obavy. Má mysl je upřímná.
– PROSTŘEDNÍČEK Představuje vztek a sexualitu. Je příjemný být mužem/ženou.
– PRSTENÍČEK Představuje svazky a smutek Miluji klidně a laskavě.
– UKAZOVÁČEK Představuje ego a strach. Jsem v bezpečí
PRŮJEM Strach. Odmítání. Útěk před někým nebo před něčím. Zcela normálně přijímám, asimiluji a vylučuji. Jsem usmířený se životem.
PSORIÁZA viz LUPÉNKA  
PUCHÝŘE Odpor. Nedostatek citové ochrany. Snadno se přizpůsobuji životu a každé nové zkušenosti.
RAKOVINA Velká křivda. Dlouhodobý odpor a zášť. Skryté tajemství či zármutek, který člověka vnitřně stravuje. Tajená nenávist. Pocit, že nic nemá smysl. Zbavuji se celé své minulosti a s láskou jí odpouštím. Jsem ochoten naplnit svůj život radostí. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
RAMENA Jsou od toho, aby nesla radost, nikoli břemena. Mohu se svobodně radovat.
RAMENA, KULATÁ viz SKOLIÓZA  
REVMATIKÁ ARTRIDA Kritika autority. Pocit, že mne někdo ovládá a šikanuje. Jsem si svou vlastní a jednou autoritou. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Život je dobrý.
REVMATISMUS Pocit diskriminace. Nedostatek lásky. Chronická zatrpklost. Odpor a zášť. Své zážitky si vytvářím sám. Mé životní zkušenosti jsou čím dál tím příjemnější, protože mám rád sám sebe i ostatní a jsem se sebou i s nimi spokojený.
ROZEDMA PLIC Strach přijímat život. Pocit, že nejsem hoden života. Mým přirozeným právem je žít spontánně a naplno. Mám se rád. Mám rád život.
ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA Zatvrzelost, nepřístupnost, neoblomnost, nepružnost. Strach. Vybírám i láskyplné a radostné myšlenky a vytvářím si tak láskyplný a radostný svět. Jsem v bezpečí. Jsem svobodný.
RUCE Všemožné způsoby, jak nakládat se zkušenostmi. Držení a manipulace. Sevření a povolení. Pohlazení. Štípnutí. Stisk a chňapnutí. Snadno, radostně a láskyplně využívám všechny své zkušenosti.
RÝMA Příliš mnoho událostí najednou. Mentální zmatek. Drobné křivdy. Přesvědčení typu „Každý rok chytnu třikrát za zimu rýmu.“ Dovoluji své mysli, aby se uvolnila a usmířila. Všude ve mně i kolem mne panuje čistota a harmonie.
RÝMA, CHRONICKÁ Vnitřní pláč. „Dětské“ slzy. Oběť. Uznávám, že ve svém světě jsem jedinou tvůrčí silou. Jsem ochoten radovat se ze života.
RÝMA, SENNÁ nahromaděné emoce. Strach z přesného časového harmonogramu. Přesvědčení, že mne někdo nebo něco pronásleduje. Vina. Jsem zajedno s veškerým životem. Jsem vždy v bezpečí.
ŘÍÁHÁNÍ Strach. Příliš rychlé hltání života. Na všechno, co potřebuji udělat, je čas i prostor. Jsem usmířený.
SANICE viz ČELIST  
SENILITA Návrat do bezpečí dětství. Vyžadování péče a pozornosti. Způsob ovládání bližních. Únik. Boží ochrana. Bezpečí. Klid. Vesmírná Inteligence působí na každé úrovni života.
SKLERODOMINE Pocit nejistoty a zranitelnosti. Pocit, že mne ostatní ohrožují a dráždí. Vytváření vlastní ochrany. Bůh mne vždy ochraňuje. Všechno, co dělám, je v pořádku. Přináší mi to lásku, kterou s radostí a s potěšením přijímám.
SKLERÓZA viz ARTERIOSKLERÓZA  
SKLERÓZA MULTIPLEX viz ROZTROUŠENÁ SKLERÓZA  
SKOLIÓZA Vláčení břemen života. Bezmoc a beznaděj. Stojím vzpřímeně a svobodně. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Můj život je den ode dne lepší a radostnější.
SLEZINA Posedlost. Utkvělé představy, nutkavé myšlenky. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Věřím, že život je tu pro mne. Jsem v bezpečí. Všechno je v pořádku.
SLINIVKA (viz též ZÁNĚT SLINIVKY) Představuje sladkost života. Mám sladký život.
SNĚŤ Mentální morbidita. Utápění radosti v jedovatých myšlenkách. Vybírám si jen harmonické myšlenky. Dovoluji, aby mnou proudila radost.
SPÁLENINY Zloba. Vztek. Vznětlivost. V sobě i kolem sebe vytvářím pouze klid a harmonii. Zasloužím si, aby mi bylo dobře.
SRDCE Představuje centrum lásky a bezpečí. Mé srdce bije v rytmu lásky.
SCDEČNÍ POTÍŽE (viz též INFARKT) Dlouhotrvající citové problémy. Málo radosti. zatvrzelost v srdci. Přesvědčení, že je nutné žít v napětí a stresu. Radost. radost. Radost. S láskou nechávám radost prostoupit celou svou myslí, svým tělem a všemi svými zážitky.
STÁRNUTÍ

 

– POTÍŽE

Společenské předsudky. Staré myšlení. Strach být sám sebou. Zavrhování přítomnosti. Mám se rád a jsem se sebou spokojený v každém věku. Každý okamžik života je dokonalý.
STRABISMUS viz OČNÍ POTÍŽE, ŠILHAVOST  
STRNULOST Strnulé, rigidní myšlení. Mohu uvažovat pružně, neboť jsem v naprostém bezpečí.
STRUMA Nenávist pramenící z pocitu ublížení a porážky. Oběť. pocit zmařeného života. Nenaplnění. Svůj život ovládám jen já. Mohu být sám sebou.
STYDKÁ KOST Představuje ochranu genitálií. Má sexualita je v bezpečí.
STŘEVA místo, kde se tělo zbavuje odpadu. snadno se zbavuji všeho, co nepotřebuji.
– POTÍŽE Strach zbavit se všeho starého a nepotřebného. Snadno a přirozeně se zbavuji všeho starého a s radostí vítám nové.
SVALOVÁ DYSTROFIE Obrovský strach. nesmírná touha ovládat všechno a všechny. Naléhavá potřeba bezpečí. Ztráta víry a důvěry. Je bezpečné být naživu. Je bezpečné být sám sebou. Jsem dost dobrý takový, jaký jsem. Věřím si.
SVĚDĚNÍ Touhy a přání, která jsou člověku proti mysli. Nespokojenost. Výčitky svědomí. Svrbění odejít nebo utéct. Je mi dobře tam, kde jsem. Přijímám to, co mi prospívá, neboť vím, že všechny mé touhy a potřeby dojdou naplnění.
SVRAB Infikované myšlení. Dovolujete ostatním, aby se vám dostali pod kůži. Jsem živoucím, milujícím a radostným ztělesněním života. Jsem sám sebou.
SYFILIS viz POHLAVNÍ NEMOCI  
ŠEDIVĚNÍ VLASŮ Stres. Přesvědčení, že je nezbytné žít pod neustálým tlakem a v napětí. Jsem harmonický. Jsem silný a schopný.
ŠEDÝ ZÁKAL viz OČNÍ POTÍŽE  
ŠILHAVOST viz OČNÍ POTÍŽE  
ŠTÍTNÁ ŽLÁZA

 

-POTÍŽE

Ponížení. Pocit, že se nikdy nedostanu k tomu, co chci dělat. Přenáším se přes hranice svých omezení. Nyní se mohu vyjadřovat svobodně a tvořivě.
– HYPERFUNKCE Mimořádné zklamání, že nejsem schopen dělat to, co chci. Uspokojování druhých, ne sebe. Navracím svou sílu tam, kam patří. Činím svá vlastní rozhodnutí. Uspokojuji své vlastní touhy a potřeby.
TASEMNICE Silné přesvědčení, že jsem pouhou obětí druhých. Pocit, že jsem nečistý. Bezmoc nad postoji ostatních. Mé okolí je odrazem dobrých pocitů, které ze sebe mám. Mám se rád a schvaluji všechno, čím jsem.
TEPNY (viz též ARTERIOSKLERÓZA) Rozvádějí radost ze života. Překypuji radostí. Proudí mnou každým údere mého srdce.
TETANUS Potřeba zbavit se zlostných, hlodavých myšlenek. Dovoluji lásce ve svém srdci, aby mne celého omyla a očistila a aby zhojila mé celé tělo a všechny mé city.
TONSILITIDA viz ANGÝNA  
TOXIKOMANIE viz NARKOMANIE  
TRICHOFYCIE Pocit, že nejsem dost dobrý nebo dost čistý. Podléhání tlaku ze strany druhých. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem svobodný. Jsem mimo dosah vlivu kohokoli a čehokoli.
TRISMUS (ZTÍŽENÉ OTEVÍRÁNÍ ÚST) Zloba. Touha ovládat někoho nebo něco. Odmítání vyjadřovat své pocity. Věřím v běh života. Snadno si říkám o to, co chci. Život mne podporuje.
TROMBÓZA Pocit osamělosti a strachu. pocit, že za nic nestojím, že toho nedělám dost, že nikdy nic nezvládnu. Splývám se životem. Vesmír mne bezvýhradně podporuje. Všechno je v pořádku.
TRUDOVITOST viz AKNÉ  
TUBERKULÓZA Sobectví a panovačnost. Kruté myšlenky. Odplata. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Vytvářím si tak klidný svět plný radosti.
TUK Představuje ochranu. Přecitlivělost. Ochraňuje mne Boží láska. jsem vždy v bezpečí.
UCPANÉ PÓRY Pocit, že jsem nečistý a že mě nikdo nemá rád. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Mám rád lidi a oni mají rádi mne.
ÚNAVA Odpor, nuda. Málo lásky k tomu, co dělám. Jsem plný energie a nadšení ze života.
URETERITIDA a URETRITIDA Vztek, většinou na opačné pohlaví nebo na partnera. Obviňování ostatních. Zbavuji se návyku ve svém vědomí, který způsobil tento stav. Jsem ochoten se změnit. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
ÚSTA Představují přijímání výživy a nových myšlenek. Jsem živ z lásky.
– POTÍŽE zakořeněné názory. Nepřístupná mysl. Neschopnost přijímat nové myšlenky. Vítám nové myšlenky a pojmy a připravuji se na proces trávení a asimilace.
UŠI Představují schopnost slyšet. Naslouchám s láskou.
UŠNÍ BOLESTI Zloba. Odmítání slyšet. Přílišný rozruch a zmatek. Hádky rodičů. Obklopuje mne harmonie. S láskou naslouchám všemu dobrému a příjemnému. Jsem středem lásky.
ÚZKOST Nedůvěra v přirozený běh života. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Věřím v běh života. Jsem v bezpečí.
VAJČNÍKY Představují stvoření i tvořivost. Jsem vyvážená ve své tvořivosti.
VARLATA Představují mužský princip. Je bezpečné být mužem.
VITILIGO Pocit, že jsem zcela mimo hru, outsider, a nezapadám do žádného společenství. jsem v samém středu života. jsem spojen s láskou.
VOLE viz STRUMA  
VROZENÉ VADY Karmické. Zvolili jste si takto přijít na svět. Rodiče si vybíráme sami. Pro můj růst je vhodná každá zkušenost. Jsem usmířený s tím, kde jsem.
VŘEDY (ŽALUDEČNÍ A DVANÁCTNÍKOVÉ) Strach. Silné přesvědčení, za nic nestojíte. Co vás užírá? Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem usmířený. Jsem klidný. Všechno je v pořádku.
VULVA Představuje zranitelnost a citlivost. Je bezpečné být zranitelný a citlivý.
VYPADÁVÁNÍ VLASŮ Strach. Napětí. Snaha vše ovládat. Nedůvěra v běh života. Jsem v bezpečí. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Věřím životu.
VYRÁŽKA (EXANTÉM) Podrážděnost nad odkládanými záležitostmi. Dětský způsob, jak si vynutit pozornost. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jsem usmířen s během života.
VÝRON Zloba a odpor. Odmítání postupovat v životě určitým směrem. Věřím, že život mne dovede k mému nejvyššímu dobru. Jsem usmířený.
VÝTOK, BÍLÝ Přesvědčení, že ženy jsou ovládány opačným pohlavím. Zlost na partnera. Všechny své zážitky si vytvářím sama. Jsem jedinou silou ve svém životě. Raduji se z toho, že jsem žena. jsem svobodná.
VZTEKLINA Vztek. Přesvědčení, že odpovědí na vše je násilí. Ve mně i kolem mne panuje klid a mír.
ZÁCPA Odmítání zbavit se starých myšlenek. Uvíznutí v minulosti. Někdy i lakomost. Zbavuji se starého a to, co přichází, je nové, svěží a plné života. nechávám život proudit celou svou bytostí.
ZÁDA viz PÁTEŘ  
ZAKŘIVENÍ PÁTEŘE Strach a snaha lpět na starých myšlenkách. Nedůvěra v život. nedostatek mravní čistoty. Člověk bez nadšení a zapálených přesvědčení. Zbavuji se veškerého strachu. Věřím v běh života. Vím, že život je tu pro mne. S láskou stojím rovně a vzpřímeně.
ZÁNĚT (všeobecně) Strach. Zloba a frustrace z toho, co se děje ve vašem životě. Jsem ochoten změnit všechny své návyky a kritiky. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Mám mysl je pokojná,klidná a vyvážená.
Z. JATER Odpor vůči změně. Strach, zloba a nenávist. Játra jsou sídlem zloby a vzteku. Mám mysl je čistá a svobodná. Zbavuji se minulosti a vítám vše nové. Všechno je v pořádku.
Z. KLOUBŮ Pocit, že mne nikdo nemá rád. Kritika, zášť. jsem láska. Jsem ochoten mít se rád a být se sebou spokojený. S láskou se dívám na své okolí.
Z. KOSTNÍ DŘENĚ Frustrace a zloba na samu podstatu života. Pocit, že mne nikdo nepodporuje. Věřím v běh života a jsem s ním usmířený. Jsem v bezpečí.
Z. KYČELNÍKU Strach. Obavy. Přesvědčení, že za nic nestojím. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Snažím se ze všech sil. Jsem dokonalý. Jsem usmířený.
Z. LEDVIN Přecitlivělá reakce na zklamání a neúspěch. V mém životě se dějí jen správné věci. Zbavuji se starého a vítám nové. Všechno je v pořádku.
Z. MANDLÍ viz ANGÍNA  
Z. OČNÍ ROHOVKY Nesmírná zloba. Touha udeřit osobu či věci, které vidíte. Dovoluji, aby láska plynoucí z mého srdce zhojila vše, co vidím. V mém světě je všechno v pořádku.
Z. POCHVY Zloba na partnera. Sexuální vina. Trestání sama sebe. Mám se ráda a jsem se sebou spokojená. Druzí zrcadlí mé kladné pocity. raduji se ze své sexuality.
Z. SEDACÍHO NERVU viz ISCHIAS  
Z. SLEPÉHO STŘEVA Strach. Strach ze života. Zablokování proudu dobra. Jsem v bezpečí. Uvolňuji se a nechávám život radostně plynout.
Z. SLINIVKY Odmítání. Zloba a frustrace z pocitu, že život pozbyl veškeré sladkosti. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Jen já sám si mohu osladit život a naplnit jej radostí.
Z. SPOJIVEK Zloba a frustrace z toho, na co se v životě dívám. Hledím očima lásky. Existuje harmonické řešení, které přijímám.
Z. SPOJIVEK, INFEKČNÍ Zloba a frustrace. Odmítání vidět. Zbavuji se potřeby mít za každých okolností pravdu. jsem usmířený. Mám se rád a jsem se sebou spokojený.
Z. TLUSTÉHO STŘEVA Přehnané nároky ze strany rodičů. Pocit útlaku a porážky. Silná potřeba lásky a náklonnosti. Mám se rád a jsem se sebou spokojený. Vytvářím si svou vlastní radost. Jsem rozhodnut být úspěšný.
Z. ŽIL Zloba a frustrace. Málo radosti v životě. Obviňování ostatních za svá vlastní omezení. Dovoluji, aby mnou volně proudila radost. Jsem usmířený se životem.
ZÁPAL PLIC Zoufalství. Únava ze života. Citové rány, kterým není dovoleno, aby se hojily. Spontánně přijímám myšlenky, které jsou prodchnuty dechem a Inteligencí života. Tento okamžik je nový.
ZÁPĚSTÍ Představuje pohyb a uvolněnost. Všechny své životní zkušenosti zvládám snadno, s láskou a moudrostí.
ZÁVRAŤ přelétavé, roztěkané myšlení. Odmítání podívat se na něco nebo na někoho. Jsem hluboce soustředěný. Jsem vyvážený a usmířený.

 

Je bezpečné žít a radovat se.

ZBYTNĚNÍ KOŽNÍHO VAZIVA viz SKLERODERMIE  
ZDUŘENÍ Slepá ulička, bezradnost v myšlení. Omezující, bolestné myšlenky. Mé myšlenky plynou lehce a spontánně.
ZIMNICE Mentální třes. Touha stáhnout se do sebe. Tvrzení typu „Nechte mě na pokoji“. Jsem vždy v bezpečí. Jsem obklopen láskou. Chrání mne. Všechno je v pořádku.
ZLOMENINY viz KOSTI  
ZTRÁTA PAMĚTI Strach. Útěk před životem. Neschopnost brát se za svá práva. Inteligence, odvaha a sebeúcta jsou všudypřítomné. Je bezpečné být naživu.
ZTRÁTA ROVNOVÁHY Roztříštěné myšlení. Nevyrovnanost. Bezpečně nacházím svůj střed. Přijímám dokonalost svého života. Všechno je v pořádku.
ZTVRDLÁ KŮŽE NA NOHOU viz OTLAKY  
ZTUHNUTÍ ŠÍJE Neústupná paličatost. Je bezpečné znát názory ostatních.
ZUBY

 

(každý zub je obrazem jiného orgánu. Například 6ky jsou obrazem plic)

Představují rozhodnutí.  
ZUBNÍ POTÍŽE Dlouhotrvající nerozhodnost. Neschopnost analyzovat myšlenky a činit příslušná rozhodnutí. Rozhoduji se na základě principů pravdy. Cítím se bezpečně, neboť vím, že v mém životě se dějí jen správné věci.
ZUBY MOUDROSTI, TĚŽKÉ PROŘEZÁVÁNÍ Nedostatečný mentální prostor pro vytvoření pevného základu. Otevírám své vědomí rozmachu života. Mám dost prostor na to, abych mohl růst a měnit se.
ŽALUDEK Obsahuje výživu. Zažívá myšlenky. Snadno a přirozeně zažívám život.
ŽALUDEČNÍ POTÍŽE Hrůza. Strach z nového. neschopnost asimilovat nové. Život mi dělá dobře. Každým okamžikem asimiluji všechno, co je nové. Všechno je v pořádku.
ŽENSKÉ NEMOCI Popírání sebe sama. Zavrhování ženství a ženského principu. Raduji se ze svého ženství. jsem ráda, že jsem žena. Mám ráda své tělo.
ŽÍLY Rozvádějí radost ze života. naplňuje mě radost. proudí mnou s každým úderem srdce.
ŽLÁZY (viz též ENDOKRINNÍ POTÍŽE) Představují iniciativu a aktivitu. Jsem tvůrčí silou ve svém světě.
ŽLOUTENKA Předsudky vůči sobě i druhým. Nevyrovnanost. Jsem tolerantní, soucítící a láskyplný vůči všem lidem i k sobě samému.
ŽLUČOVÉ KAMENY zahořklost. Zatvrzelé myšlenky. Odsuzování druhých. Pýcha. S radostí se zbavuji minulosti. Život je příjemný. Je mi sladce.
ŽRAVOST viz NECHUTENSTVÍ